Asset Publisher Asset Publisher

Dokarmianie zwierząt

Wzorem lat ubiegłych również i w tym roku (21 lutego) pracownicy Nadleśnictwa Kalisz we współpracy z Kołem Łowieckim nr 34 „Szarak” w Brzezinach przeprowadzili zieloną lekcję dla dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Brzezinach

Wzorem lat ubiegłych również i w tym roku (21 lutego)  pracownicy Nadleśnictwa Kalisz we współpracy z Kołem Łowieckim nr 34 „Szarak” w Brzezinach przeprowadzili zieloną lekcję dla dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Brzezinach. Tematem spotkania było dokarmianie leśnych zwierząt. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się kiedy należy rozpocząć dokarmianie  oraz co możemy wykładać do paśnika. Wyjaśniliśmy również co to są i do czego służą lizawki oraz pasy zaporowe. Pogoda tego dnia dopisała, było mroźno i słonecznie. Po lekcji terenowej, w takich warunkach atmosferycznych, wszyscy chętnie ogrzaliśmy się przy ognisku i zjedliśmy ciepłą kiełbaskę. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały drobne upominki od nadleśnictwa m.in. karmę dla ptaków, którą będą mogły wsypać do swoich przydomowych karmników.
            Cieszy nas fakt, że co roku dzieci chętnie przyjeżdżają do lasu, przynoszą mnóstwo smakołyków, które zostaną ze smakiem zjedzone przez leśne zwierzęta, są chłonne wiedzy i ciekawe tego co dzieje się w lesie.