Asset Publisher Asset Publisher

Bieg Piastów 2018

W pierwszy marcowy weekend na polanie Jakuszyckiej spotkali się fanatycy narciarstwa biegowego na największej imprezie narciarskiej zwanej Biegiem Piastów.

         Już po raz 42 uczestnicy tej sportowej zabawy wzięli udział w biegach na różnych dystansach. Jednocześnie 04.03.2018 rozgrywany był XXII Bieg Leśników oraz XV Mistrzostwa Polski Pracowników Lasów Państwowych na dystansie 25 km stylem klasycznym.

            Po raz kolejny w sportowych zmaganiach wziął udział zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Kalisz Mirosław Niczyporuk, startując na dwóch dystansach (7 i 25 km). Pierwszego dnia zmagań nasz zawodnik pokonał dystans 7 km. W największym pod względem frekwencji biegu na 25 km stylem klasycznym przedstawiciel nadleśnictwa przebiegł trasę, poprawiając wynik z ubiegłego roku.

            Nasz reprezentant mógł liczyć na wsparcie grupy kibiców (pracowników Nadleśnictwa Kalisz), którzy w obu biegach mocno mu dopingowali. W dniu między startami pracownicy nadleśnictwa, pod czujnym okiem zastępcy nadleśniczego Mirosława Niczyporuka mogli na własnej skórze przekonać się, że jazda na nartach nie jest wcale taka prosta. Jednak mimo wielu upadków, z uśmiechem będą wspominać swoje pierwsze kroki
na trasie narciarskiej.

Podsumowanie i wyniki XXII Biegu Leśników oraz XV Mistrzostw Polski Pracowników Lasów Państwowych na dystansie 25 km stylem klasycznym dostępne są na stronie Nadleśnictwa Szklarska Poręba pod linkiem: Bieg Piastów 2018

 

Naszemu zawodnikowi gratulujemy i życzymy kolejnego rekordu w następnym roku.