Asset Publisher Asset Publisher

Nowy nadleśniczy Nadleśnictwa Kalisz

W miniony poniedziałek, 21 października Szymon Lis objął funkcję nadleśniczego Nadleśnictwa Kalisz. Zastąpił na tym stanowisku Wiesława Chojnackiego, który po ponad dwudziestu latach na stanowisku nadleśniczego odszedł na emeryturę.

Nowego nadleśniczego wprowadził na stanowisko dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu Tomasz Markiewicz.

Szymon Lis jest absolwentem Wydziału Leśnego Akademi Rolniczej w Poznaniu. Pracę zawodową rozpoczął w 2000 roku, pracując kolejno na stanowiskach: stażysta, podleśniczy, leśniczy, specjalista służby leśnej w Nadleśnictwie Antonin,specjalista ds. organizacji w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu oraz inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Syców. Przez cały okres dotychczasowej pracy uaktualniał i rozszerzał swoją wiedzę co zaowocowało ukończeniem pięciu studiów podyplomowych, w tym czterech w dziedzinie wiedzy leśnej.

Nowy nadleśniczy wolne chwilę spędza oddając się pasji łowieckiej, wędkarstwu oraz koszykówce. W pracy ceni merytoryczność i harmonie pomiędzy pracownikami.