Lista aktualności Lista aktualności

Ptasie mieszkania

Początek listopada to czas kiedy rozpoczyna się akcja rozwieszania budek lęgowych dla ptaków na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Organizatorami tego wydarzenia są Starostwo Powiatowe w Kaliszu oraz Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej.
            Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Zielone Łąki” w Kaliszu wzięły udział w lekcji inauguracyjnej, która odbyła się 9 listopada w Leśnym Centrum Edukacyjnym „Las Winiarski”. Przedszkolaki dowiedziały się jaką rolę pełnią w lesie ptaki, po co wieszamy budki lęgowe, jakie są ich typy oraz jakie gatunki ptaków mogą zasiedlić daną budkę. Opowiedzieliśmy im również o tym gdzie i kiedy należy wywieszać budki lęgowe oraz jak prawidłowo wykonać je samemu. Prelekcja zakończyła się wspólnym wyjściem w teren oraz rozwieszeniem kilku budek lęgowych w lesie na terenie leśnictwa Winiary.
            Kolejne „zielone lekcje” przeprowadzone zostaną dla Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu, Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku oraz Szkoły Podstawowej w Opatówku Filia w Sierzchowie.
            W ramach tej akcji w lasach zostanie rozwieszonych 150 budek lęgowych dla ptaków typy A i B.