Lista aktualności Lista aktualności

Lekcja z Puszczykiem w tle

25 marca 2019, odbyło się spotkanie pn. „Królowe Nocy, czyli tropem sowy”. Impreza ta miała na celu poszerzenie wiedzy na temat sów występujących w Polsce.

W obserwacjach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzezinach wraz z nauczycielami oraz wszyscy chętni, którzy chcieli poszerzyć swoją wiedzę na temat tych nocnych ptaków. Wszyscy uczestnicy spotkali się w miejscu na ognisko koła łowieckiego „Szarak” znajdującego się na terenie leśnictwa Brzeziny. O godz. 17:00 Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Kalisz Pan Łukasz Wyrzykowski powitał wszystkich i wyjaśnił cel spotkania, następnie wykład rozpoczęli prelegenci Starszy Specjalista Służby Leśnej ds. ochrony lasu Pan Zbigniew Hudzia oraz pasjonat sów Pan Jacek Kołata. Wykłady poświęcone były omówieniu gatunków oraz przystosowań sów do nocnego trybu życia oraz sposobów polowań. Omówiono sposoby ochrony oraz możliwości hodowli tych ciekawych ptaków.

Po zmroku wspólnie udaliśmy się na spacer przy skraju rezerwatu Olbina, gdzie udało nam się usłyszeć samca i samicę puszczyka (Strix aluco). Pełni wrażeń wróciliśmy do wiaty, gdzie na wszystkich czekała ciepła herbata i kiełbaska.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za rok.