Aktualności Aktualności

III Bieg Edukatora

19 maja 2017 roku odbyła się już III edycja Biegu Edukatora, którego gospodarzem oraz współorganizatorem było Nadleśnictwo Kalisz. Bieg edukatora to impreza o charakterze cyklicznym organizowana w Lasku Winiarskim. Ma na celu popularyzowanie zdrowego trybu życia oraz integracje młodzieży z kaliskich szkół. Głównym organizatorem wydarzenia jest Niepubliczne Gimnazjum KSO „Edukator".

W trakcie trwania imprezy odbyły się biegi na trzech dystansach: 2 km (dzieci i młodzież), 5 km (dystans utworzony po raz pierwszy w tym roku) oraz 10 km. Z ciężką trasą oraz kapryśną pogodą zmagało się ponad 200 uczestników. W zawodach udział brał nasz kolega Andrzej Jangas (podleśniczy leśnictwa Morawin), który uplasował się na 30 miejscu w klasyfikacji ogólnej w biegu na 10 km.

Nadleśnictwo Kalisz (oprócz nagród za 3 pierwsze miejsca) ufundowało dwa specjalne upominki: dla osoby, która zajęła 5 miejsce w biegu na 5 km, oraz dla zawodnika, który uplasował się na 10 pozycji w biegu na dystansie 10 km.

Przypominamy, że ścieżka biegowa (na której odbywa się Bieg Edukatora) dostępna jest dla miłośników biegania przez cały rok!