Lista aktualności Lista aktualności

Hubertus w Krzyżówkach

Po raz dziesiąty w Gospodarstwie Agroturystycznym „Stajnia Krzyżówki” 19 października odbył się tradycyjny Hubertus.

Koniec października i początek listopada to niezwykle ważny czas dla osób jeżdżących konno, leśników, a także myśliwych. W tym terminie odbywają się bowiem tak zwane „Hubertusy”, czyli tradycyjne Biegi Myśliwskie Świętego Huberta.

Po raz piąty leśnicy, jeźdźcy, a także miłośnicy lasu spotkali się na leśnej polanie by na łonie przyrody podziękować za mijający rok. Podczas mszy polowej, którą sprawował ks. Andrzej Szulc i ks. Jacek Bosak padły mocne słowa o tym jak ludzie niszczą naturę, chociażby poprzez zaśmiecanie, wywożenie śmieci do lasu. Po wspólnej eucharystii jeźdźcy konno ruszyli w poszukiwaniu lisa. Tegorocznym królem został Tobiasz Janczak na klaczy Drachma, który wykazał się największym sprytem, nie dając żadnych szans rywalom.

Dekoracji uczestników dokonali przedstawiciele Nadleśnictwa Kalisz: leśniczy, leśnictwa Morawin Marek Bartkowiak i Beata Kątna – podaje Zofia Bień. Kolejnym punktem tegorocznego Hubertusa była próba dzielności konia turystycznego z elementami TREC PTTK.

- Na starcie stawiło się 23 zawodników, byli wśród nich seniorzy z dużym doświadczeniem jeździeckim jak również bardzo młodzi jeźdźcy dla których zawody były ogromnym przeżyciem. Zarówno jeźdźcy jak i ich konie pokonali tor bezbłędnie. Dzięki przepięknej pogodzie nie brakowało nam dopingu na widowni – dodaje Zofia Bień, organizatorka zawodów.

Na koniec zarówno na młodszych jak i starszych czekała spora dawna zabaw i gier edukacyjnych przygotowanych przez leśników z Nadleśnictwa Kalisz.